2
دقیقه
سرفصل ها
فهرست مطالب
مهارت‌‌های مهم در مدیریت

مهارت‌‌های مهم در مدیریت چه چیزهایی هستند؟

مدیریت مفهومی است که گستردگی آن بسیار است. مهارت‌هایی که فردی برای تبدیل شدن به یک مدیر خوب نیاز دارد نیز بی‌نهایت است و در عمل مدیریت از پیچیدگی بسیار زیادی برخوردار است.در این مقاله به چند مهارت مهم در مدیریت خواهیم پرداخت تا دروازه‌‌ی ورود ما به این مبحث باشد.

ABC مدیریت

Activators: نوع استراتژی و فعالیت‌های یک مدیر که توسط کارمندانش دنبال می شود بر عملکرد آن‌ها تاثیر می‌گذارد.
Behaviors: چگونگی عملکرد نیروی کار یا رفتار آن‌ها در موقعیت‌های مختلف.
Consequences: چگونگی مديريت نيروی کار پس از عملکرد.

 

حل مسئله و تصمیم گیری

نوع تصمیمات شما نباید باعث شود که شما به یک مدیر خوب یا بد تبدیل شوید، به جای اتخاذ چنین تصمیماتی باید بدانید عامل تصمیم گیری چیست. شما باید با مفاهیم پایه‌ای حل مساله آشنا باشید و در هر شرایطی (حتی در مشکلات شخصی) آن را به کار بگیرید.
برای ایجاد یک رابطه کاری با همکاران در سازمان، یک مدیر باید بی‌طرف و بسیار حرفه ای رفتار کند که کار بسیار دشواری است.

 

برنامه‌ریزی و مدیریت زمان

اگر شما بتوانید یک شیوه متداول در محل کار خود ایجاد کنید و تکنیک های موثر را برای انجام وظایف خود با حداقل زمان به کار گیرید، مهارت‌های برنامه‌ریزی و مدیریت زمان را اجرا خواهید کرد.

 

تقسیم کار

برای تبدیل شدن به یک مدیر خوب لازم نیست همه کارها را خودتان انجام دهید، بلکه باید قادر باشید تا کار را به صورت اثربخش و در زمان مناسب بین افراد مدیریت و تقسیم کنید.

 

مهارت‌های ارتباطی

هیچ چیز نمی‌تواند به شما برای تبدیل شدن به یک مدیر خوب کمک کند، مگر اینکه فردی بسیار دقیق و دارای ارتباطات مثبت با دیگران باشید. بنابراین، شما باید در انتخاب کلمات خود بسیار مراقب باشید.

 

مدیریت خود و رهبری دیگران

مهم نیست که جذابیت شخصی شما تا چه میزان در مهارت‌های ارتباطاتی شما موثر است. درمنصب مدیریت، شما در هر دو لایه اجرایی و لایه کاری سازمان دارای وظیفه هستید. بنابراین، هنگامی که بسیاری از تصمیمات را می‌گیرید در خود احساس شکوفایی و هیجان می‌کنید.

 

اخبار و مقالات اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.