دولت امارات مقررات کالاهای خطرناک در بنادر دبی را تشدید کرد

دولت امارات مقررات کالاهای خطرناک در بنادر دبی را تشدید کرد

موسسه تنظیم مقررات امنیت صنایع امارات متحده عربی (Securities Industry Regulatory Authority-SIRA) محدودیت ها و ممنوعیت های صادرات یا واردات مواد شیمیایی خطرناک در بنادر دبی را تشدید کرده است.

شرکت کشتیرانی کانتینری ژاپنی Ocean Network Express (ONE) در اطلاعیه ای گفته: از این پس، کلیه فعالیت های واردات یا صادرات از طریق بنادر امارات متحده عربی باید از قبل توسط SIRA تأیید شود و در هنگام رزرو کانتینر، فرستنده یا گیرنده باید مدارک تأیید SIRA را دریافت و ارائه کند.

از این پس تأییدیه SIRA باید به همراه فرم رزرو کانتینر، با DGD (اسناد اظهار کالای خطرناک)، MSDS (برگه اطلاعات ایمنی مواد) و غیره پیوست شود تا هنگام مراجعه به (Environment Health and Safety Dept) EHS یا همان اداره بهداشت و ایمنی محیط زیست‌، با گرفتن تأییدیه از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.

طبق بیانیه ONE در صورت واردات یا صادرات محمولات کالای خطرناک، بدون تایید EHS، تخلف در نظر گرفته شده و با جرایم مربوطه برخورد می شود.

رویه واردات کالاهای خطرناک امارات متحده عربی به شرح زیر خواهد بود:

۱. هنگامی که کالاهای وارداتی یا صادراتی از موارد درج شده در لیست کالاهای خطرناک است، فرستنده یا گیرنده باید سند تاییدیه SIRA را تهیه کرده و مدارک مربوطه را ارائه دهد.

۲. تایید EHS باید قبل از ورود کشتی وارداتی اخذ شود.

۳. بارگیری تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی مشروط به تاییدیه SIRA می باشد.

منابع:
https://indiashippingnews.com
https://container-news.com

نوشتهٔ پیشین
ترکمنستان ظرفیت ناوگان تجاری خود را برای حمل کالا و کانتینر در دریای خزر افزایش می‌دهد
نوشتهٔ بعدی
دورکاری، چشم انداز کار در جهان فردا
اردیبهشت 1401
ش ی د س چ پ ج
 111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
07080910  
فهرست