افزایش استقبال از کریدور میانی برای ترانزیت ریلی محمولات کانتینری از چین به اروپا

افزایش استقبال از کریدور میانی برای ترانزیت ریلی محمولات کانتینری از چین به اروپا

با تشدید مشکلات زنجیره حمل و نقل جهانی که در بخش حمل و نقل دریایی نسبت به سایر شقوق حمل و نقل، بیشترین نمود را پیدا کرده، شرکت CEVA Logistics نیز که یک ارائه دهنده معتبر خدمات لجستیک و زنجیره تامین در جهان محسوب می‌شود، جدیدترین مجموعه بین‌المللی است که برای ترانزیت محمولات کانتینری بین چین و اروپا به کریدور میانی روی آورده است.

شرکت “سِوالجستیک” که بخش عمده ای از آن به خط کشتیرانی CMA CGM فرانسه تعلق دارد، سرویس‌های هفتگی خود را از “شیان” در چین به “دویسبورگ” در آلمان از ماه جاری میلادی ارائه می دهد.

“سِوالجستیک” پیش از این نیز دو قطار اختصاصی را در ماه گذشته میلادی در این مسیر به حرکت درآورده بود.

اولین قطار با ۴۴ کانتینر در ۲۱ آوریل و دومین قطار در ۲۹ آوریل در این مسیر به ارائه خدمات حمل ریلی به کانتینرهای ترانزیتی پرداختند.

ترانزیت تایم این سرویس جدید ترکیبی ریلی و دریایی که از دریای خزر نیز می‌گذرد، در حدود ۳۰ تا ۳۵ روز است که ۱۰ روز کم‌تر از مدت زمان حمل و نقل دریایی ولی تقریبا با همان هزینه می‌باشد.

قطارهای باری اختصاصی این سرویس، از شیان در چین حرکت و پس از عبور از مرز داستیک در قزاقستان، به بندر آکتائو می‌روند، سپس محمولات مربوطه بر روی کشتی بارگیری شده و با عبور از دریای خزر عازم بندر باکو در جمهوری آذربایجان و از آنجا تا بندر پوتی در گرجستان با راه آهن ادامه مسیر می‌دهد.

از پوتی، مشتریان دو راه دارند. آنها می توانند با کشتی و از طریق دریای سیاه به بندر کنستانزا در رومانی بروند و یا اینکه استانبول را انتخاب کنند. از کنستانزا و استانبول، بارها می‌توانند به مسیر خود ادامه داده و به بوداپست و در نهایت به دویسبورگ بروند.

منبع:
www.railfreight.com/beltandroad

نوشتهٔ پیشین
منطقه آزاد جبل علی یک پارک لجستیک جدید ایجاد می کند
نوشتهٔ بعدی
ترکمنستان ظرفیت ناوگان تجاری خود را برای حمل کالا و کانتینر در دریای خزر افزایش می‌دهد
اردیبهشت 1401
ش ی د س چ پ ج
 111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
07080910  
فهرست